Felicităm și încurajăm munca, disciplina, dorința și talentul.
Din performanțele extrașcolare ale elevilor noștri:
Simion Adela
Premiul II - Concursul de artă plastică județeană "Rădăcini" - martie 2022
Premiul II - Festivalul Național Transdisciplinar pentru copii și tineret - Aripile speranței - iunie 2021
_____________________________________________________________
Chiosa Maria
Premiul II International Art Festival ”Gold Art Fest”- Turcia
Festivalul Internațional de Muzică Ușoară pentru copii și tineri - Voci de Înger – Suceava - Premiul III
Participare la Young Voice Star – Elveția
Lăpușneanu Sofia Parascheva
Premiul I la Festivalul Internațional de muzică pentru copii și adolescenți, categoria 13 ani pop românesc - 2022
Musulbas Sofia
Locul I la concursul Cântec de Stea Piatra Neamt, Categoria 11-13 ani
Harhas Ioana
Locul II – Competiția Internațională Elite Piano, ediția a 2-a, 2022
_____________________________________________________________
Sara Dragomir
Social Dance Fest- 2 dansuri premiate cu locul I
Movement International Dance Competition( concurs international, desfasurat in Bulgaria) - 2 dansuri premiate cu locul I si locul II
All Styles IDS International Dance Competition- 2 dansuri premiate cu locul I
Empire Dance Competition- 2 dansuri, ambele premiate cu locul I
Festivalul Stele Aurii- 2 dansuri premiate cu locul I si premiul special pt cea mai buna formatie
Bărbieru Medeea Maria
Locul I - Iași Trophy 2021
Locul I - Cupa României 2021
Locul II - Campionatul Național Școlar 2022
Locul I - Cupa Forex 2022
Paraschiv Călin
Face parte din Echipa de fotbal Politehnica Iași 2009, ce aparține de Academiei Politehnica Iași. Este propus pentru lotul național Under 13.
Tiraspol Cup locul I
Juniors Cup Suceava locul I
Winter Cup 2022 Brasov locul III
Cupa Play Bacău locul II
Actualmente echipa se află pe locul 1 în campionatul Under 13 pentru zona Moldovei.
Iatan Miruna
Locul I la Concursul organizat de Clubul Micii Delfini si Sirene 2022
Bușaga Ioana
Locul I și II la faza regională a campionatului național (competiție organizată la Bacău) – 2022
Locul I și III la faza națională a campionatului național pentru copii (competiție organizată la Zalău) – 2022
Competiții naționale - 5 medalii de aur, 4 de argint și 4 de bronz
Ciofu Darius
Locul II, Circuitul National Constanța 2022
Locul II, circuitul național de mini rugby, Cluj
Locul I, competiții regionale de rugby
Apostu Filip
Locul I - Cupa de iarnă, Iași - categoria U11 2021
Locul I - Cupa Muschetarul, Râșnov - categoria U11 2022
Locul II - Campionatul Național de copii, București, categoria U11 2022